האם זה מועיל להמשיך בקריירה של מעצב גרפי היום? אנחנו יכולים להבטיח לכם שכל אלו הם חששות לגיטימיים שיש לכל אחד לפני שמתחילים ללמוד לקריירה חדשה או לכל סגנון אחר, והאם כדאי להקדיש את הזמן והכסף לאורך הלימודים.

איך להפוך למעצב גרפי מקצועי ולעבוד בארגוני הייטק או בתאגידי פרסום?

המאמר הבא ילמד אותך איך להפוך למעצב גרפי מקצועי ולעבוד בארגוני הייטק או בתאגידי פרסום ושיווק. אנחנו יכולים לספר לכם שתחום העיצוב הגרפי הפך לקריירה פופולרית ביותר שכן עולם ההייטק קולט אינספור מעצבים גרפיים על בסיס יומי, ואת הנתונים הללו תוכלו לראות בעצמכם על ידי הצטרפות לקבוצת הפייסבוק שלנו. מדי יום מעבירים כתשעה עשר אלף תלמידים עבודה בין קבוצה אחת לשתיים בבית הספר שלהם. זה קיים כבר שתים עשרה שנים וגם עוזר למעצבים שרק מתחילים למצוא עבודה בזמן הלימודים לעשות זאת. באתר יש הרבה סרטונים מעולים שמסבירים מהי תוכנת גרפיקה ומהן הדרכים הטובות ביותר להיכנס לתחום העשיר הזה כעת.

עסק העיצוב הגרפי מתחלק למספר התמחויות ותתי-נישות

בתחום המדיה הפרסומית, עסק העיצוב הגרפי מתחלק למספר התמחויות ותתי-נישות. מעצבים גרפיים עובדים כיום במגוון דיסציפלינות ולא בייעוד אחד. תחום העיצוב הגרפי והגרפיקה הממוחשבת התפתח בצורה משמעותית, וכיום מדובר בקריירה רב-תחומית. אם בעבר רוב הבוגרים היו אך ורק מעצבי לוגו או כרטיסי ביקור, המצב היום שונה מאוד, וניתן לראות שמעצבים גרפיים עובדים במגוון נישות החל מסימולציות דיגיטליות בחברות נדל”ן, קידום ברשתות חברתיות וגוגל מנוע חיפוש באמצעות פרסומות ופרסומות. ניתן למצוא מעצבים גרפיים במגוון תחומים, כולל חינוך, רפואה ועוד רבים אחרים. בגלל ההתקדמות הטכנולוגית יש צורך משמעותי במעצבים גרפיים, וכתוצאה מכך ההכנסה במקצוע זה גבוהה ביותר. כיום, אנו יכולים להבחין כי מעצבים גרפיים מתחילים שזה עתה סיימו את לימודיהם עשויים להתחיל בשכר נטו של אחד עשר אלף שקל אם יספקו תיק עבודות סולידי.

זמינים תעודות עיצוב גרפי ותארים.

אני מעצבת גרפית בעלת תואר ראשון. למה אין לי עבודה? אנו יכולים לחזות כעת בשוק בשפע של אנשים שסיימו לימודי עיצוב גרפי ומתקשים להשתלב בעסק הזה. אחת הסיבות לכך שאישורים, תארים או כל הסמכה אחרת שתביאו לראיון עבודה לא יעזרו לכם לפתוח דלתות היא כי איך נראה התיק הרעיוני שלכם בעבודה הוא הדבר היחיד שיעזור לכם להתקבל לעבודה. במהלך הלימודים, על המעצבים הגרפיים להתמקד ברעיונות הנכונים ובחשיבה עיצובית על מנת לשכנע את האנשים שיעסיקו אותם להעסיק אותם.

תיק העבודות צריך לכלול מאות דוגמאות

תיק העבודות צריך לכלול מאות דוגמאות מובהקות של עיצוב גרפי בינתחומי בנושאים שונים. כיום, לא מספיק להציג רק לוגו או כרטיס ביקור שיצרת בתיק העבודות שלך; עליך גם להדגים כיצד שכנעת את הגולשים או את היעד הדמוגרפי באמצעות פרסומות ברשתות חברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם, כמו גם איך האפליקציה שלך נראית. האם השתמשת בכל הנחיות הצבע ושמרת על פסיכולוגיית הצבע בצורה מקצועית, כמו גם נישות רבות אחרות שמעצבים גרפיים חייבים לשלם עבורן? בראיון עבודה, המראיין ישאל מדוע ביצעת משימה זו או אחרת, ועליכם לתאר את כל פעולות העבודה עד שתגיעו לשרטוט הסופי שנבחר. תעודות ותארים לא פותחים דלתות בעולם העיצוב הגרפי, וכל עוד תגיעו עם תיק עבודות והבנה יצירתית, חשיבה מחוץ לקופסה, ללא ספק תמצאו משרות בדרגה גבוהה מאוד בענף זה.

 

מי אנחנו בדיוק במכללה לעיצוב גרפי סולו?

גישה זו נלמדת בבית הספר ללימודי מולטימדיה ועיצוב גרפי כבר למעלה מחמש עשרה שנים. במוסד לימדו מעצבים גרפיים רבים למגזר ההייטק ומשרדי פרסום. רוב בוגרי בית הספר סולו מעדיפים לעבוד כפרילנסרים בענף זה, לספק שירותי מיתוג כמו גם פרויקטי היי-טק בכוחות עצמם. כיום, לאחר סיום הלימודים, מספיק לאתר לקוח אחד שמרוצה מסגנון העבודה שלך, ותראה שיבואו בעקבותיו עוד שלל לקוחות.

שתחום העיצוב הגרפי מלא בנישות ותתי-נישות בהן עשויים לפעול מעצבים גרפיים

כל משרד או ארגון שמריצים מודעה בפייסבוק ישאל מי מהספקים שלו פיתח עבורכם את העבודה. מכיוון שתחום העיצוב הגרפי מלא בנישות ותתי-נישות בהן עשויים לפעול מעצבים גרפיים, במידה ובחרתם בתחום הפרילנסרים ויש לכם רוח יזמית, תוכלו לעבוד בתחום זה כפרילנסרים עצמאיים עם מגוון לקוחות. כמובן שעבודה כשכירה תוך כדי עבודה מהבית היא חלופה אחת. עם כל השינויים שקורונה הביאה, אנו יכולים לראות שהרבה מעצבים גרפיים עובדים מהבית ובכל זאת מקבלים תשלום על בסיס חודשי מהתאגיד. ישנן מספר הזדמנויות קריירה בתעשייה זו, ואמנים גרפיים מוצאים עבודה בפייסבוק וברשתות החברתיות, כמו גם דרך אתרי פייסבוק שהם יוצרים במהלך לימודיהם.

איך עלינו לחנך?

בית הספר ללימודי עיצוב וגרפיקה ממוחשבת מכסה את כל שפת העיצוב וכן כיצד לחשוב כמו מעצב גרפי תוך הקפדה על עקרונות בניית מותג וקונספטואלי. המרצים שלכם יהיו אחראים על תיק העבודות שלכם במהלך הקורס, ותצטרכו להקדיש זמן להכנת שיעורי בית ותרגילים שכן מדובר בנושא שדורש זמן לפיתוח יצירתיות ומיומנויות חשיבה לבוגרים. לא משנה כמה מתוחכם ורחב תיק העבודות שלך, תוכל לקבל אישור לעבוד במגזר זה עוד בלימודים. כבר למעלה מחמש עשרה שנה, בית הספר מלמד כרב באמצעות תוכנת זום, הן באופן פרטני והן אחד על אחד. במהלך השיעור הפרטני תלמדו מגוון נושאים, ואם אחד מהם אינו ברור, המדריך יחזור על כל השלבים הגרפיים עד שתבינו היטב את המידע. המדריך יספק לך שיעורי בית ופרויקטים בסיום כל מפגש גרפי ייחודי כדי לעזור לך לפתח את כל הרעיונות היצירתיים שלך תוך שימוש בפקודות אדובי  בפוטושופ ובאילוסטרייטור. כמו גם עיצוב.

לאחר סיום הלימודים תתקבל ותוכשר בתחום התקשורת החזותית, המאפשר לבוגרים לעבוד בחברות הייטק. בוגרים עשויים לעבוד על יישומים ואתרים בתחום זה על ידי שימוש בפקודות וורדפרס, אלמנטור ו-XD כלי עיצוב אפליקציות.  אתה גם צריך להשוויץ בהרבה אתרים ואפליקציות שיצרת במהלך הלימודים.

RELATED ARTICLES

Leave a Reply

Your email address will not be published.